Szukając nieskazitelnej podłogi dla własnego mieszkania, nie powinniśmy się sugerować tylko jej dizajnem.

Poszukując nieskazitelnej posadzki dla swojego lokalu, nie musisz się kierować wyłącznie jej wyglądem. Na pewno to na nim skupiamy własną atencję w pierwszej kolejności, niemniej jednak nawet najefektowniej wyglądające drewniane panele mogą okazać się nierzadko zupełnie niepraktyczne, o ile zostaną zrobione z materiałów o niezbyt dobrej jakości i do tego niewłaściwie ułożymy je na ziemi. Poszukajmy więc alternatywy dla tych standardowych wyjść, uprzytamniając sobie, że nawet drewno bambusowe może świetnie się odnaleźć w roli designerskiej oraz trwałej posadzki. Całkiem możliwe, że w moim domu wyglądałaby ona równie czarująco co we wszystkich lokalach, w których się zjawiła.

Jedną z nielicznych złych cech deski bambusowej jest jej nawyk do zmieniana barwy. Jako że jest to naturalny towar, z czasem może on stracić własną właściwą barwę. Stanie się zwyczajnie odrobinę jaśniejszy niż na samympoczątku oraz pomimo że zdecydowana większość ludzi uzna to za wadę, w pewnych przypadkach zyskany w ten sposób wygląd bywa faktycznie interesujący i pozytywny – istnieje znaczna szansa, że wam także przypadnie on do gustu. A o ile spojrzymy na pozostałe plusy podłogi z bambusa, bez wątpienia będziemy chcieli wykorzystać ją też w naszym mieszkaniu. Bywa to bowiem surowiec niebywale solidny. Doskonale radzi sobie z kontaktem z różnymi cieczami a także nie niszczeje pod naporem działania wody – głównie nie pęcznieje. Ze względu na tą możliwość techniczną drewna bambusowego będziemy mogli bez problemu używać ich w kuchniach. Podmienią one standardowe oraz zwykłe kafelki, które nam wszystkim zaczynają się już nudzić. Umiejscowienie bambusowej podłogi w łazience czy kuchni ma możliwość okazać się świetną decyzją!

Zauważmy również to, że podłogi z bambusa zaliczają się do jednych z najsolidniejszych materiałów tego typu. Gdybyśmy chcieli odnaleźć na rynku jakąś posadzkę solidniejszą od nich, najprawdopodobniej mielibyśmy z tym dość duży kłopot oraz dosłownie w dobrym sklepie budowlanym nie udałoby się tobie jej odnaleźć. Posadzka przygotowana z deski z bambusa bez trudu poradzi sobie z intensywną eksploatacją. Nawet szalejące po nich pociechy przenigdy jej nie zniszczą a także nie będą prowadzić do stworzenia się na niej żadnych zadrapań. Warto pamiętać jednak, że odporność posadzki na uszkodzenia zależy też od tego, czy została ona pokryta jakąś substancją chroniącą. Zastosowanie takiego dodatkowego preparatu zwiększy właściwości podłogi z drewna bambusowego oraz sprawi, że będzie służyć wam ona perfekcyjnie przez długie lata. Sprawdźmy więc, czy wybrany przez nas wytwórca zadbał w taki sposób o swoje towary. Jeżeli nie – w każdej sytuacji możemy kupić tego typu posadzkę w odmiennym miejscu.

Zobacz: bambusowe podłogi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *