Program magazynowy LoMag – jak wykonać dekompletację?

Zgromadzone dokumenty magazynowe -> http://www.lomag.pl/InstrukcjaDokumenty/, można wykorzystywać w wielu różnych celach. Nowoczesne oprogramowania nie wymagają instalacji dodatkowych aplikacji, co jest sporym ułatwieniem. Program magazynowy LoMag umożliwia szybką i nieskomplikowaną dekompletację. Dekompletacja jest procesem odwrotnym do kompletacji. Gotowy produkt rozkładamy na kilka surowców. W jaki sposób to udokumentować?

Zdefiniowanie produktu

Proces dekompletacji rozpoczynamy od zdefiniowania produktu gotowego. Produkty należy dodać, jako nowy towar w magazynie. Ważne jest to, aby zaznaczyć, że konkretne towary służą do powstania produktu.
Pierwszym krokiem do utworzenia dokumentu dekompletacji jest rozwinięcie zakładki „Dokumenty”. Następnie klikamy w ikonkę „Kompletacje”. W nowym oknie naciskamy przycisk „Dodaj”. Na ekranie pojawi się kolejne nowe okno, gdzie musimy wypełnić podstawowe dane, a także wskazać surowiec. Możemy wyszukać go wpisując całą nazwę lub tylko fragment. Zatwierdzenie sprawia, że surowce będą znajdować się na liście. Kolejnym krokiem jest dodanie do listy gotowych produktów, które powstały w procesie produkcyjnym. Wybieramy towar, a także określamy jego ilość oraz pozostałe parametry. Istotnym jest, aby zdefiniować ceną oraz wartość określonych produktów.

Zastąpienie produktu gotowego

Po zapisaniu dokumentu kompletacji stan magazynowy ulegnie zmianie. Zniknie z niego produkt gotowy, natomiast pojawią się wskazane surowce.
W programie magazynowym istnieje również możliwość zdefiniowania procesu produkcji, co jest sporym ułatwieniem w przypadku, gdy jest on złożony. W celu utworzenia biblioteki towarów rozwijamy zakładkę „Towary”, a następnie wybieramy „Biblioteki towarów”. Klikamy „Dodaj”, a następnie wypełniamy formularz. Wpisujemy nazwę, czy też kod kreskowy. Klikamy w przycisk „Dodaj”, aby wskazać surowce, które wchodzą w skład gotowego produktu, a także ich ilość. Następnie zapisujemy bibliotekę, która może posłużyć w procesie kompletacji.

Źródło: dokumenty magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *