Osoby, które w taki sposób przyjmują pokarm wielokrotnie są wyniszczone z powodu jakiegos zaburzenia…

Większość zapytanych osób o pojęcie kroplówka kojarzy ją z przebywaniem w szpitalu, operacją, chorobą, bądź też złym stanem zdrowia, wymagającym ingerencji i pomocy specjalistycznej.
Tutaj zaskoczę wszystkie tak myślące osoby, ponieważ jest jeszcze większy procent obywateli, jacy nie tylko u nas ale na całej ziemii przyjmują codziennie składniki odżywcze w postaci płynnej nie gdzie indziej jak w domu. Ludzie żywiący się tą drogą, są przez kilka godzin podłączeni do aparatury, jaka ich „karmi”, a po odłączeniu, żyją jak normalni ludzie, idą do pracy, szkoły, na zakupy .
Taki sposób przekazywania żywności organizmowi nazywany jest właściwie medycznie odżywianiem pozajelitowym, jest to pojęcie, które większości osób jest nieznane, jednak nie kojarzy się z niczym złym, ani groźnym.
Powiem, że to forma zdobywania i przyjmowania pokarmu dość specyficzna, bo wszystkie potrzebne do życia składniki odżywcze i witaminy trafiają do swego ciała nie w postaci stałego pokarmu, a w postaci płynnej podawanej na dodatek natychmiastowo do żyły, a najlepiej do dużego naczynia włosowatego. W tej drugiej opcji nie ma pełnego procesu który polega na wędrówce pokarmu od jamy ustnej, gardła, żołądka, do jelita grubego i cienkiego.
Osoby, które tak przyjmują pokarm wielokrotnie cierpią z powodu konkretnego zaburzenia, które polega na tym, że ich ciało nie pochłania innego pokarmu albo w ogóle go nawet nie przyjmuje, przez co mogliby umrzeć z niedożywienia. Do jednych najczęstszych zaburzeń odżywiania, podczas których w procesie leczenia wykorzystuje się taką metodę dostarczania organizmowi żywności i składników odżywczych należy anoreksja oraz bulimia.
Także u osób zmagających się z rakiem, zapaleniem jelit, martwicą, także podawany jest pokarm w formie kroplówki. Każdy potrzebuje w pewnym czasie wymagać takiej pomocy podczas karmienia, starczy jakaś znaczna komplikacja pooperacyjna, lub niebezpieczny wypadek. To są sprawy wyjątkowe i potrafiące się przytrafić każdemu.
Jak właściwie wspomniałem wcześniej pełen proces polegający na wprowadzeniu kroplówki trwa parę godzin, bowiem nie można zbyt szybko podać składników odżywczych, bo przy dużej prędkości mogłoby dojść do zatrzymania krwiobiegu, a co gorzej do zaburzeń metabolizmu, co następnie prowadzi wielokrotnie do śmierci.
Jeszcze więcej i częściej słyszy się o podawaniu witamin oraz anabolików w postaci kroplówki. Przez media ukazuje się jeszcze więcej zdjęć sławnych osób, jakie fotografują się z wpiętą do dłoni żyłą przekazującą substancję, i podpisem pod zdjęciem, że ich organizm przeszedł wyniszczenie powiązane ze zmęczeniem i stresem i wymaga pomocy poprzez podanie kroplówki. Zbliżone postępowanie również jest popularne wśród sportowców po zawodach, meczach, lub wyjątkowo męczących treningach.
Jak widać podawanie kroplówki jest jeszcze bardziej powszechne w poszczególnych przypadkach tyczy się osób mniej lub bardziej chorych.

Zobacz więcej: kroplówka Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *