Nie powinniśmy wprowadzać zbędnych kontrastów a także mieszać ze sobą żarówek chłodnych z ciepłymi.

Stosowne dopasowanie oświetlenia nie jest w ogóle proste nawet jeżeli rozchodzi się tylko o wystrój naszych wnętrz. Trzeba pamiętać, iż ma to olbrzymi wpływ na aranżację calusieńkiego pokoju. Z tego względu oświetlenie w salonie absolutnie nie może być przypadkowe. Należy zatroszczyć się o prawidłowe rozmieszczenie odpowiedniej liczby żarówek. Będziemy mogli zdecydować się na jeden nieco większy żyrandol albo kilka niewielkich. Możliwości posiadamy całe mnóstwo.

Ważne jest jedynie, by umieć zachować w tym umiar. Zwłaszcza jeżeli mamy wyjątkowo dominujący i określony charakter danego pomieszczenia. Wszystkie elementy aranżacji muszą wówczas do siebie idealnie pasować. Również odcień światła odgrywa tu znaczącą rolę. Nie powinno się wprowadzać byle jakich kontrastów a także mieszać żarówek chłodnych z ciepłymi. Da to bardzo słaby efekt oraz ponadto wydobędzie wszystkie mankamenty wystroju. Z tego powodu powinniśmy bardzo dobrze przeanalizować swój wybór i cały czas trzymać się go później. Da to właściwe wyniki. Szczególnie jeżeli dopracujemy konkretne elementy naszej aranżacji.

Oświetlenie łazienki jest ciut inne. Najczęściej jest to niezbyt duże pomieszczenie i z tego powodu oczekuje znacznie większej ilości punktowego oświetlenia. Światło powinno być bardzo intensywne, aby umożliwić należytą widoczność. Bardzo często nie można liczyć w takiej okoliczności na wspomaganie się dodatkowymi promieniami słońca z powodu braku okna w łazienkach.

Wiecej: oświetlenie w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *