Kilka miejsc na globie jest nie odnalezionych.

W teraźniejszych latach niezwykle modne jest podróżowanie po świecie. Podróże mają miejsce o wiele rzadziej po regionie naszej ojczyzny, a bardzo często wymykają się poza jej granice. Najczęściej obierane kierunki tychże wycieczek to Grecja, Egipt, Turcja czy też Hiszpania i Włochy. Jednakże któż z Was usłyszał o wsi takowej jak Hunedoara. Jest to wspaniałe miasto znajdujące się w Rumunii, położone nad rzeką „Cema”.

Hunedeara, ze względów historycznych oraz na trudną komunikację po miasteczku, została rozmieszczona w pobliskiej Devie. Aglomeracja ta ma dużo rozmaitych atrakcji turystycznych, które urzekną każdego kto skusi się na zwiedzenie Rumuńskiego ośrodka miejskiego m.in. jeziora, turystyczne muzea, świątynie oraz liczne rezerwaty przyrody, teatry, oraz posągi i pomniki. Natomiast najogromniejszą z nich jest niewątpliwie cytadela Hunedoara. Jest to zabytkowy zamek, którego początek sięga XII-XIII wieku.

Jeśli każdy z nas pożądałby chociaż na chwilę przenieść się do pięknej krainy, to będąc w Siedmiogrodzie, będzie miał okazje. Grodzisko Corvin dzięki staremu wejściu, okrągłym a także dużym wieżom, opuszczanemu mostowi łącznie z fosą, stwarza wrażenie wprost wyciągniętego z bajki. Kilka miejsc na globie wydaje się nie odkrytych, w ogóle nie poznanych, pełnych zagadek, tajemniczości oraz bardzo wielu różnych ciekawostek. Powinno się więc wybrać kierunek na miejscówkę, jaka nie jest zwiedzana poprzez co drugą jednostkę i tym samym zdziwić stylowością, a może nawet zmotywować własną rodzinę oraz znajomych do spędzenia wakacji w Rumunii.

Zobacz więcej: hunedoara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *