Eksploatujemy je, a potem jesteśmy zaskoczeni, że własne oczy powiadają dosyć.

W dzisiejszych czasach, gdy wielu z nas całymi dniami zasiada przed komputerem własne oczy naprawdę bardzo dostają w kość. Wyjątkowo często są zmęczone. Nie dbamy o oczy. Wykorzystujemy je, zaś potem jesteśmy zdziwieni, iż własne oczy mówią dość. Buntują się. Bolą. Są zaczerwienione, łzawią, pieką i w jakikolwiek kolejny możliwy styl próbują nam ogłosić, byśmy w rezultacie o nie dopieścili. Jak odbywa się takie nasze niedbalstwo? Prędzej czy później rozpoczynamy nosić szkła korekcyjne. Nasze oczy kończą z nami współdziałać i w rezultacie i owszem będziemy wymagali o nie się zatroszczyć.

Teraz pytanie, czy oprawki korekcyjne potrzebują być brzydkie oraz niemodne? Nie owe czasu obecnie dawno minęły. Oprawki na szkła korekcyjne również obecnie mogą być piękne i pasujące do układu twarzy. Potrafią być modne i eleganckie. Jak dobrać atrakcyjne oprawki korekcyjne? Na pewno nie jest to łatwe. Jest jednak kilka zasad, które pomogą nam wybrać ramki na okulary takie, byśmy nie wymagali wstydzić się swojego wizerunku. Może chociażby przysporzą nam uroku? Selekcjonując oprawki na okulary potrzebujemy pamiętać o wartości kontrastu. Co więc oznacza?

Posiadając twarz okrągła musimy szukać ramek, które posiadają kwadratowy kształt. Oraz odwrotnie. Posiadasz kwadratową twarz wybierz ramki na szkła okrągłe. Poniekąd łatwe? Racja? Inna z reguł doboru okularów mówi, że musimy zwracać uwagę na symetrie. Mając szeroką buzię nie będziemy ładnie wyglądały w małych okularach. Do małej buzi jednak nie będą współgrały duże szkła. Proporcje muszą być uchowane. Jeśli przełamiemy ową regułę chociażby atrakcyjne ramki korekcyjne nas nie uratują. Moda popularnością, a utrzymanie symetrii jest podstawową zasadą dobrego wizerunku.

Następnym, niezmiernie ważnym czynnikiem, o jakim potrzebujemy myśleć selekcjonując ramki na szkła jest kolor oprawek. Kolor ramek jest tak samo znaczący, jako odcień własnej garderoby. W niektórych kolorach po prostu czujemy się pięknie w innych nie. Oczywiście tak samo jest z szkłami. Atrakcyjne ramki korekcyjne też potrzebują być dostosowane kolorystycznie do urody każdej z was. Jakie są główne zasady doboru kolorystycznego oprawek okularów? Jesteś brunetką w bardzo opalonej skórze? Wybierz jasne ramki na szkła. Jesteś blondynką? W czarnych ramkach będziesz wyglądała doskonale. Owe parę zdań, jakie napisałam o wyborze ramek szkieł to niewątpliwie baza. Przynoszą one jednak wniosek na toż, iż w okularach nie musisz wyglądać źle.

Momenty, kiedy śmiano się z okularników już dawno przeminęły. Teraz ramki na okulary są ładne, estetyczne oraz potrafią dodawać ci urody, a nie wpędzać w kompleksy. Szkła mają atrakcyjne ramki korekcyjne właśnie byś my czuły się w nich chodząc pięknie oraz mogły nadążać za popularnością. Aktualnie szkła to bardzo znaczący składnik mody, który może dopełniać naszą stylizację, a nie ją niszczyć. Popularne oprawki korekcyjne mogą być takim elementem stroju jak modna biżuteria. Starczy jedynie włożyć troszkę wysiłku w odpowiednie dopasowanie ramek okularów.

Autor: okulary tonny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *